W dniu 12 października 2021r. o godzinie 10.00 w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na ucznia klasy pierwszej
oraz Święto Edukacji Narodowej. Motywem przewodnim tej uroczystości było hasło: ''Wiedza,  to rejs w nieznane",
której towarzyszyli pirat i kapitan statku werbujący załogę do rejsu.

Dnia 2 października uczennica naszej szkoły Hanna Nowosińska wzięła udział w  Mistrzostwach Polski Fit Kid- Ząbki 2021. Podczas zawodów sportowych zajęła 2 miejsce w kategorii ,,Duża grupa”.  Hani składamy ogromne gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów.

4 października dzieci z oddziału przedszkolnego  obchodziły  Światowy Dzień Zwierząt. Odbyły się ciekawe zajęcia, uświadamiające uczniom, że wszystkie zwierzęta mają swoje prawa, dlatego powinniśmy traktować je dobrze i troskliwie. Wszyscy chętnie opowiadali
o swoich ulubieńcach. Poruszony został temat bezdomnych zwierząt i sposobów udzielania im pomocy. Przedszkolaki nauczyły się piosenek
o psach, kolorowały portrety swoich pupili oraz  wykonały przepiękne plakaty, które zachęcają wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do włączenia się w zbiórkę suchej karmy dla zwierząt z radomskiego schroniska.  Akcja ta potrwa do końca października. Dziękujemy za wszystkie dary !:)

1 października 2021 r. w naszej szkole obchodziliśmy XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia,

podczas którego na wesoło utrwalaliśmy mnożenie i dzielenie w pamięci.

Uczniowie klasy 8 egzaminowali swoich młodszych kolegów poprzez rozwiązywanie szeregu zadań,

zagadek i łamigłówek dotyczących mnożenia.

Nie zabrakło również zabaw z mnożeniem przy użyciu tablicy interaktywnej.

Za poprawną odpowiedz uczniowie nagradzani byli słodkościami, zaś za błędną plasterkiem kwaśnej cytryny.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły u uczniów wiele pozytywnych emocji.