zdj

,,Flaga Biało Czerwona,

Bliznami naznaczona,

Wciąż pamiętać musicie

Za Polskę dawano życie.”

10 listopada 2023 r. uczniowie klasy 7 i 8 wprowadzili nas w doniosłą atmosferę Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości, która przypada na 11 listopada. Swoim występem przypomnieli o bohaterach walczących w obronie naszego kraju. Recytując wzruszające wiersze i śpiewając patriotyczne pieśni, oddali hołd bohaterom walczącym o niepodległość, a także wyrazili swoją miłość do Ojczyzny. Pod koniec akademii nasza społeczność szkolna jak każdego roku o godz. 11.11 odśpiewała Hymn Narodowy włączając się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki ,,Szkoła do Hymnu”. 

 

L11-0.jpg

W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji MEiN “Szkoła Pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie wydarzenia w związku ze zbliżającymi się dniami, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Dnia 30 października 2023 r. tj. w poniedziałek uczniowie klas I-III w szczególny sposób upamiętnili pamięć o zmarłych pracownikach oraz uczniach naszej szkoły. Zapalili znicze oraz odwiedzili groby swoich bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

Dnia 12 października 2023 r.  w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 250 - lecia utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy siódmej przypomnieli historię powstania pierwszego ministerstwa oświaty, złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły. W krótkim, żartobliwym programie artystycznym uczniowie  przedstawili scenki z życia szkoły.

Tradycją naszej szkoły jest także to, że w Dniu Komisji Edukacji Narodowej odbywa się ślubowanie pierwszoklasistów. Pierwszacy błysnęli talentem. Pięknie śpiewali i recytowali, co jest zasługą p. Mileny Kowalczyk  - ich wychowawczyni, oraz Rodziców.

Zarówno nauczycielom, pracownikom obsługi i pierwszoklasistom życzymy samych radosnych chwil w nasze szkole.

 

1