27 września 2019 r.do naszej szkoły zawitał teatrzyk. Najmłodsi  uczniowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. "Lepiej czytać niż klikać". 

„Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy”

 W dniu 19 września uczniowie i nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Klwatce Królewskiej po raz kolejny uczestniczyli w akcji „Sprzątanie świata”. Temat tegorocznej edycji to "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"

Początek roku szkolnego rozpoczął się w poniedziałek 2 września 2019 r. o godzinie 9.45. Uroczystość rozpoczęto nieco wcześniej-mszą świętą w kościele. Po powrocie ze świątyni ogłoszono apel i wniesiono sztandar szkoły. Uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście odśpiewali hymn państwowy.  Następnie głos zabrała pani dyrektor Dorota Adamska oraz przedstawiciel władz gminy
w osobie pana dyrektora ZEAS-u Józefa Draba. Podczas wystąpień mówcy zwrócili uwagę na fakt rozbudowy placówki. Na koniec, po odśpiewaniu hymnu szkoły i wyprowadzeniu sztandaru rozległ się pierwszy dzwonek szkolny.

W lipcu 2019 r. na placu naszej szkoły gościliśmy pielgrzymkę rowerową z Uścimowa. Pielgrzymów przywitali
J. E. ks. bp Henryk Tomasik oraz Pani Dyrektor Dorota Adamska. Podróżujący w tym czasie mogli odpocząć i posilić się przygotowanym poczęstunkiem. Po zakończonym odpoczynku ks. bp udzielił pielgrzymom błogosławieństwa bożego na dalszą drogę.