"Uciekaj zimo do morza" to motyw przewodni obchodów Pierwszego Dnia Wiosny w naszej szkole. W tym wyjątkowym dniu dzieci z oddziałów przedszkolnych pod opieką pani M. Orzechowskiej i pani A. Bator przygotowały występ o żabach i bocianach, a Antoni Rutka zaprezentował swoje umiejętności gry na akordeonie. Następnie chętni uczniowie pochwalili się Wiosennymi Kapeluszami. Misterna praca, eleganckie wykonanie i feeria kolorów na głowach uczniów zachwyciły wszystkich zgromadzonych.

Odbył się również konkurs na najpiękniej udekorowaną salę lekcyjną.

Mając wiosnę w salach, przez cały dzień mieliśmy ją również w sercu, dlatego sercem śpiewając zorganizowaliśmy Przegląd Piosenek Karaoke. Liczne i profesjonalne występy uczniów wprowadziły  nas w wiosenny nastrój.

Wszyscy uczniowie zaangażowani w konkursy dostali wspaniałe nagrody przekazane m.in. przez Przewodniczącego Rady Gminy Gózd Marcina Linowskiego.

Na podsumowanie tego wyjątkowego dnia wszystkie klasy z własnoręcznie wykonanymi Marzannami udały się w pochód Wiosenny. Zimo - wróć za rok, Wiosno - witamy!!

Uczniowie klasy 8 wraz z wychowawcą zorganizowali Wiosenną Foto-budkę, w której każdy mógł wykonać sobie szalone i kolorowe zdjęcia. Uczniowie mieli możliwość zrobić sobie fotografię z kolegą lub koleżanką w wybranych przez siebie akcesoriach. Zainteresowanie atrakcją było bardzo duże.

Wrażenia z Pierwszego Dnia Wiosny na długo pozostaną z nami.