We wtorek, dnia  29.11.2017 r. do naszej szkoły zawitali aktorzy ze swoimi wspaniałymi lalkami i dali przedstawienie pt. ,,Czterej muzykanci z Bremy”.

Ta słynna baśń braci Grimm opowiada o losach zwierząt wyrzuconych z domu na stare lata, kiedy już stały się wysłużone i nikomu niepotrzebne. Poznaliśmy również los chłopca, który jest na służbie u kowala, a że za dużo je, również został wyrzucony. Dzieci z przejęciem śledziły losy bohaterów. Na szczęście opowiadanie dobrze się skończyło- wszystkie znalazły miejsce u dobrych ludzi

 

 

Głównym tematem  przedstawienia było propagowanie współpracy, bezinteresownej przyjaźni, wspólne dążenie do wyznaczonego celu, pomoc potrzebującym w biedzie. Wartości te - zawsze nieprzemijające i godne naśladowania przez dzieci i młodzież były zaprezentowane w dostępny i atrakcyjny sposób.

Spektakl był bardzo efektowny, obfitujący w kolorowe dekoracje i ciekawe postaci. Wywołał w widzach nieukrywane zainteresowanie, skupienie  i radość. Na pewno pozostanie w pamięci na długo, a szczególnie , kiedy będziemy brali przykład z zachowania się zwierząt i będziemy dla siebie życzliwi, pomocni i radośni.