W piątek 22 grudnia 2017 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Klwatce Królewskiej przedstawili jasełka bożonarodzeniowe.

Nauczyciele, uczniowie, pracownicy szkoły, rodzice i zaproszeni goście spotkali się w przepięknej scenerii zatytułowanej ,,Wśród nocnej ciszy", aby spędzić ze sobą niezapomniane chwile i wprowadzić wszystkich w czas świąt Bożego Narodzenia. Jasełka poprzedziły wspólne wigilie klasowe, składanie życzeń, łamanie się opłatkiem i kolędowanie.

Śpiew kolęd, piękna recytacja oraz gra na instrumentach rozpoczęły świętowanie Bożego Narodzenia. Wszyscy zebrani mogli obejrzeć Jasełka przygotowane pod kierunkiem pani Anny Karasińskiej oraz oprawę muzyczną przygotowana przez panią Hannę Habera. Uczniowie klasy V zaprezentowali historię narodzenia Jezusa łącząc elementy współczesne. Zgodnie z tradycją byli: święta rodzina, pasterze, królowie i anioły, które zstąpiły na ziemię.

Anioł pod koniec przedstawienia rozdał śpiewniki i zaprosił wszystkich zebranych do zaśpiewania kolędy ,,Dzisiaj w Betlejem". Na koniec pani dyrektor szkoły Dorota Adamska podziękowała za występy uczniom i nauczycielom oraz złożyła wszystkim zgromadzonym świąteczne życzenia. Dołączył również z życzeniami dyrektor ZEAS-u, pan Józef Drab, który w imieniu swoim i Wójta Gminy Gózd, pana Pawła Dziewita, złożył wszystkim zdrowych, ciepłych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

Po przedstawieniu odbył się kiermasz bożonarodzeniowy, a zebrane pieniądze zostały przekazane na Fundację Dzieciom Zdążyć Z Pomocą dla chorej na ostrą białaczkę szpikową Łucji.