Choć styczeń to miesiąc zimowy, pełen mroźnych chwil, są w nim jednak takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - to Dzień Babci  i Dziadka. 

Kiedyś każdy z nas był dzieckiem i pamięta, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają dziadkowie. Obchodzone 21 stycznia Święto Babci i dzień później Święto Dziadka  to symboliczna uroczystość w kalendarzu.
W tym roku ta niecodzienna uroczystość odbyła się 13  stycznia 2018r. Zaproszeni goście, kochani Seniorzy, licznie przybyli w szkolne mury naszej szkoły, gdzie wypatrywały ich podekscytowane i roziskrzone oczy wnucząt. Nadszedł wtedy czas na występy dzieci z oddziału przedszkolnego,  a także uczniów klas młodszych. Zaprezentowali oni krótki program artystyczny. Były więc występy wokalne, recytatorskie i taneczne. Uczniowie z klasy II i III przedstawili również humorystyczne scenki ,,z codziennego życia  babci i dziadka", ukazując przykłady nowoczesnej babci ćwiczącej      z E. Chodakowską, czy dziadka analizującego zasoby swojej emerytury. 

 

Nie obyło się także bez życzeń od Dyrektora szkoły- pani Doroty Adamskiej, która nie szczędząc ciepłych słów, życzyła  Seniorom wielu szczęśliwych lat  w zdrowiu i pogodzie ducha.

Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich Babć i Dziadków. Dzień, w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości…

Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek, wyczarowany przez niezawodnych rodziców, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień.