Po ciężkiej pracy w I półroczu roku szkolnego 2017/2018 uczniowie naszej szkoły  niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się 13 stycznia.
Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Po uroczystości Dnia Babci i Dziadka przyszedł czas na zabawę. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, serpentynami, gwiazdami zachęcała do zabawy. 

W szkole zaroiło się od Spidermanów, piratów, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, klaunów, czarodziejów... Były wróżki, księżniczki i różne inne stwory i dziwadła...

 

Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom,  jak i rodzicom i dziadkom.  Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Uczniowie
z Samorządu Szkolnego przygotowali konkursy dla uczestników zabawy. Był konkurs z krzesełkami, taniec w parach, a także konkurs na najciekawszy stój. Jurry złożone z uczniów, rodziców, dziadków i nauczycieli, po długich i trudnych debatach wyłoniło zwycięzców: Królewnę-Wiktorię Walasek z klasy III i Batmana-Janka Sobczyka z klasy II.  


Po południu odbył się również bal uczniów klas IV-VII. Było mniej przebierańców, ale niektórym nie zabrakło wyobraźni i przyodziali się w prawdziwe stroje karnawałowe, mieniące się cekinami, różnymi świecidełkami.  Starsi uczniowie również bawili się cudownie, a dobrą muzykę serwowali uczniowie naszej szkoły. 

Wreszcie przeszedł czas na zasłużone ferie! 
Do zobaczenia za dwa tygodnie!!!