Dnia 9 lutego 2018 roku naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu. 

Celem tego spotkania było przede wszystkim pokazanie dzieciom, jak ważne zwłaszcza jesienią i zimą jest noszenie elementów odblaskowych. Dzieci obejrzały krótki film, wysłuchały  prelekcji o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mogły zobaczyć, jak widoczna dla kierowcy samochodu jest osoba z odblaskiem  i bez  niego oraz dowiedzieć się, jakich zagrożeń można uniknąć zakładając i nosząc odblaski w odpowiednim miejscu. 

 

Przedstawiciele WORD w Radomiu przekazali uczniom klasy pierwszej i drugiej specjalne zestawy, w skład których wchodzą elementy odblaskowe w formie zawieszek, które można przypiąć do ubrania lub plecaka, opaski odblaskowe oraz opaski LED, które można założyć na rękę lub obuwie. 

Uczestnikami spotkania byli też rodzice, do których również skierowane były słowa dotyczące odpowiedzialności za swoje pociechy i krótkie przypomnienie najważniejszych zasad w ruchu drogowym.  Oni również otrzymali elementy odblaskowe. Spotkanie to na pewno przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz utrwali wśród uczniów naszej szkoły zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.