Jak co roku-zabawa karnawałowa!

Baloniki, maski karnawałowe, wirujące tiule i drogocenne diademy. Kajdanki i przestępcy, batmani i prawdziwy Zorro… Była też fajna muzyka i mnóstwo słodyczy. Żele do włosów u chłopców i piękne loki u dziewcząt, plus obcasiki u pantofli;-) To wszystko działo się
w lutym 2020 r.

Oby następny karnawał był równie udany!

Zaelektryzowani-to kolejna odsłona spotkań z zapalonymi fizykami i chemikami.

Był ogień, dym, poduszki powietrzne i… śpiewanie nie swoim głosem. To wspaniała okazja nauki przez zabawę. Co prawda pewne pojęcia trzeba było jednak znać, ale nasze dzieciaki doskonale poradziły sobie z pytaniami zadawanymi przez prowadzących.

W dniu 31 stycznia na korytarzu naszej szkoły rozległy się strzały. W tak wybuchowy sposób prezentowali program swojej szkoły uczniowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu. Pokazywali metody samoobrony i walki
z przeciwnikiem. Zachęcali młodych kolegów słownie i za pomocą ciasteczek. Nasi uczniowie byli pod wrażeniem możliwości, jakie daje ukończenie tego typu placówki.

W dniu 27 stycznia 2020 r. do naszej szkoły przyjechał pan Łukasz-podróżnik. Okazało się, że wędrował ze swoimi kolegami po Amazonii. Opowiadał nam o obozowisku w środku dżungli, jadowitych pająkach oraz krwiożerczych krokodylach i piraniach. Pokazał nam prawdziwą maczetę, bez której wyprawa po rejonach Ameryki Południowej byłaby niemożliwa. Historia podróży była bardzo ciekawa. Tak, ciekawa, że uczniowie klasy 7 napisali na jej podstawie dziennik ,,Z podróży po Amazonii”; a pisali go tak jakby tam byli.