„DZIEŃ DOBRA” to huczne i radosne świętowanie NIEDZIELI BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. To także święto patronalne CARITAS, największej charytatywnej organizacji pozarządowej w Polsce.

W naszej szkole ten dzień zorganizowany został w piątek 22 kwietnia 2022 roku. Tego dnia wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przygotowali akademię połączoną z występem teatralnym. Następnie każda klasa zaprezentowała swoje talenty wokalne podczas ,,Koncertu Pieśni Katolickich”. Po części artystycznej w salach na uczniów czekał pyszny poczęstunek zorganizowany przez Radę Rodziców naszej szkoły. Dodatkową atrakcją było malowanie twarzy, sesje zdjęciowe w ,,foto-budce” oraz kawiarenka. To był naprawdę BARDZO DOBRY DZIEŃ!

1 kwietnia w naszej szkole nie sposób było się nie uśmiechać, idąc korytarzem i widząc przejawy kreatywności uczniów, którzy tego dnia książki, zeszyty i przybory szkolne przynieśli we wszystkim innym od standardowego „tornistra”. Czy było to wygodne? Z pewnością – nie! Czy było zabawne – oczywiście! I o to chodziło! W końcu to prima aprilis.

Gdy zabrzmiał dzwonek na pierwszą lekcję uczniowie zrobili psikusa nauczycielom i pozamieniali się klasami. Lekcje prowadzone były z przymrużeniem oka, w bardzo luźnej i przyjemnej atmosferze. Później wszyscy udali się na salę gimnastyczną, gdzie mogli podziwiać pomysłowość uczniów. Lodówka turystyczna, węglarka, kask rowerowy, taczki, mikrofala to tylko niektóre z pomysłów na zastąpienie plecaka. Dyrekcja wraz z nauczycielami postanowiła nagrodzić najbardziej kreatywnych uczniów.

Wszystkim, którzy przyczynili się do zwiększenia poziomu ogólnej radości, serdecznie dziękujemy!

Szkolne Koło Caritas wraz z Panią Dyrektor pragnie serdecznie podziękować uczniom, rodzicom oraz mieszkańcom za pomoc w organizacji zbiorki na rzecz uchodźców z Ukrainy. 

Dziękujemy za wrażliwość, chęć niesienia pomocy i zaangażowanie.

W kolejnych dniach kontynuujemy (aż do odwołania) zbiórkę najbardziej potrzebnych rzeczy dla Ukrainy (środki higieniczne, opatrunkowe, pampersy dla dzieci, śpiwory, koce, długoterminowa żywność, ubrania-czyste, bieliznę-nową). Wszystkie dary będą przekazywane koordynatorom zbiórki wskazanym przez Urząd Gminy Gózd.

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z klasy 8 wraz z opiekunami zorganizowali Wiosenną Foto-budkę, w której każdy mógł wykonać sobie szalone i kolorowe zdjęcia. Uczniowie mieli możliwość zrobić sobie fotografię z kolegą lub koleżanką w wybranych przez siebie akcesoriach. Zainteresowanie atrakcją było bardzo duże.

Zbiórka odzieży dla rodzin z Ukrainy oraz bezdomnych.